aMP spája motocykle so svetom

Aprilia Multimedia Platform (aMP) je inovatívnou aplikáciou, ktorá dopĺňa príslušenstvo nainštalované na Aprilia Caponord. Aplikácia vytvára bezdrôtové spojenie medzi motocyklom a iPhonom a transformuje ho tak na sofistikovaný multifunkčný palubný počítač.

Informácie

Dotyková obrazovka smartfónu umožnuje zobraziť množstvo parametrov. Rýchlomer, otáčkomer, výkon motora a krútiaci moment, okamžitá a priemerná spotreba paliva, odporúčaný rýchlostný stupeň, pozdĺžne zrýchlenie a rozšírený palubný počítač, to sú len niektoré z dostupných funkcií. Dva rôzne štýly prístrojovej dosky (analógový a digitálny) môžu byť kedykoľvek prepnuté, podľa vôle jazdca. Blikanie aMP indukuje aktiváciu aTC (Aprilia Traction Control) a jazdec si tak môže nastaviť užitočné svetlo radenia do jemu vyhovujúcich otáčok. Svetlo radenia môže byť deaktivované alebo zapnuté v automatickom režime: v tomto prípade je maximálne množstvo otáčok vypočítavané na základe teploty chladiacej kvapaliny. S aMP si môže ukladať všetky dáta z vašej cesty a skontrolovať ich neskôr v počítači. Zjednodušene povedané, budete si môcť zanalyzovať vašu cestu a štýl jazdy vďaka množstvu paramaterov ktoré dokáže aplikácia spracovať v reálnom čase.

Jednoduché cestovanie

Piaggio aMP sa môže pochváliť množstvom funkcií, ktorých úlohou je zvýšiť bezpečnosť jazdy. Pri nízkom stave hladiny paliva systém automaticky vyberie najbližšie čerpacie stanice a naviguje jazdca na tú, ktorú si zvolí na mape*. Systém tiež automaticky ukladá poslednú polohu motocykla pred vypnutím motora a je schopný naviesť jazdca na dané miesto, v prípade ak zabudol kde zaparkoval*.

*s navigačným systémom iPhone alebo aplikáciami tretích strán

Aprilia aMP - multimedialna platformaAprilia aMP - multimedialna platformaAprilia aMP - multimedialna platformaAprilia aMP - multimedialna platformaAprilia aMP - multimedialna platforma

Exkluzívny softvér

Vďaka synergickému použitiu gyroskopov a signálov z motocykla sa z vášho iPhonu/iPodu stane úžasný odhadca potrebných náklonov v zákrutách vďaka patentovaným algoritmomo odvodených od aplkácií Aprilia Racing SBK. (Dostupné od iPhone4 a iPod Touch 4. generácie).