Základna cena: 12 990 €

Prezrite si originálne príslušenstvo Aprilia

 • sedadlo jazdca comfort caponord 1200

  369€
 • sedadlo spolujazdca comfort caponord 1200

  197€
 • homologovaný výfuk slip on

  1210€
 • set vyhrievaných rukovätí

  218€
 • centrálny stojan

  144€
 • vak na sedadlo spolujazdca

  302€
 • tankvak

  242€
 • poťah nádrže

  181€
 • zakrývacia plachta

  144€
 • nastaviteľný držiak EVč

  227€
 • elektronický zabezpečovací systém Aprilia

  227
 • hliníkové zrkadlo pravé

  237€
 • hliníkové zrkadlo ľavé

  237€
 • predný blatník carbon

  325€
 • Ochranný kryt spojky

  23€
 • kufor top case 40L

  408€
 • kufor top case 40L biely

  408€
 • kufor top case 40L červený

  408€
 • sada bočných kufrov sivá

  1053€
 • sada bočných kufrov biela

  1053€
 • sada bočných kufrov červená

  1053€
prev next

Dostupné technológie

Skúsenosti z pretekov v kombinácii s technológiou

Použitím dlhoročných skúseností získaných z pretekania na vrcholných pozíciách, urobila Aprilia svoje technológie prístupnými pre každého na Caponord 1200. Elektronické systémy, ktoré sú jedinečné svojim jednoduchým požívaním, účinnosť a spoľahlivosť zahrňujúca systém palivových máp Ride by Wire, trakčná kontrola a dvojkanálové ABS.

technické špecifikácie

APRILIA CAPONORD 1200 TECHNICKÉ ÚDAJE

MotorAprilia four stroke 90° longitudinal V twin. Double overhead camshaft with mixed gear/chain drive; four valves per cylinder. 3 maps Ride - by - Wire System
Objem1.197 ccm
Maximálny výkon125 koní (91,9 kW) / 8.250 ot/min
Maximálny krútiaci moment11,7 kgm (114,8 Nm) / 6.800 ot/min
Chladenievodou
Predné tlmičeØ43 mm upside-down Sachs fully adjustable with one-by-one technology. Wheel travel: 167 mm.
Zadné tlmičeAluminium alloy swingarm. Hydraulic Sachs dynamic monoshock absorber, spring pre-load and rebound adjustable. Wheel travel: 150 mm
Predná brzdaDouble stainless steel floating disc (Ø 320 mm). Four - piston Brembo monoblock radial calipers. Metal braided brake line. 2 channel Continental ABS system with aprilia Traction Control (aTC) that can be turned off separetely
Zadná brzdaStainless steel disc (Ø 240 mm) with Brembo single piston caliper. Metal braided brake line. 2 channel Continental ABS system with aprilia Traction Control (aTC) that can be turned off separetely
Predná pneumatika120/70 ZR 17
Zadná pneumatika180/55 ZR 17
Výška sedadla840 mm
Palivová nádrž24 l
Základná výbavaABS, aprilia Traction Control (aTC)
EmisieEuro 3

Caponord 1200
DOSTUPNÉ TECHNOLÓGIE

Aprilia urobila revolúciu v segmente cestných endúr predstavením motocykla, ktorý je rovnako ideálny pre každodenné dochádzanie, ako aj pre zábavu. Nová Aprilia Caponord 1200 plne využíva skúsenosti Aprilie, získané z motocyklových súťaží a rovnaké technológie sprístupnila pre bežných užívateľov motocyklov. Nabitá novými technológiami, spracovaná na vysokej úrovni, sofistikovaná a rafinovaná zároveň, sa Caponord 1200 môže pochváliť celým radom štandardne montovaných elektronických systémov, ktoré sa vyznačujú jednoduchým používaním, účinnosťou a spoľahlivosťou: Ride by Wire, trakčná kontrola s 3 úrovňami nastavenia či 2 kanálové ABS.

Caponord 1200

90 ° V motor
TECHNOLOGICKY POKROČILÝ DVOJVALEC

Motor Aprilia V twin bol výrazne upravený tak, aby sa zlepšili charakterové vlastnosti motora a bol vyrobený za pomoci vysoko moderných výrobných technológií. Veľká pozornosť bola venovaná vnútornej dynamike prúdenia pre zlepšenie zapaľovania, zniženie trenia a optimalizáciu výkonu. Aj v nízkych otáčkach výkonová krivka motora hladký priebeh a zvyšuje tak pohodlie jazdca a zážitok z jazdy vďaka dostatočnému krútiacemu momentu. Čo to znamená, viac zábavy pri nižšej spotrebe paliva. Tri palivové mapy, ktoré si môže jazdec navoliť aj počas jazdy, umožňujú jazdcovi zvoliť si z troch odlišných nastavení, z ktorých je každé okamžite k dispozícii a motor sa tak dokáže prispôsobiť požiadavkám jazdca.

 • TOURING : ideálne pre každodenné jazdenie a cestovanie
 • ŠPORT : maximálny výkon s ​​hladkým priame nárastom výkonu
 • DÁŽĎ : maximálna kontrola a bezpečnosť pri zlej priľnavosti
Caponord 1200 - rám

Zmiešaná štruktúra usporiadania
OVLÁDATEĽNOSŤ A STABILITA

Rám motocykla sa skladá zo zmesi vysoko odolného rúrkového oceľového rámu pripevneného k bočniciam z liateho hliníka. Táto konfigurácia ponúka dokonalú rovnováhu medzi hmotnosťou a optimálnymi hodnotami torznej a pozdĺžnej tuhosi, ktoré zlepšujú manipuláciu a stabilitu motocykla. Nový zadný pomocný rám zaisťuje stabilitu pri jazde s plne naloženým motocyklom, zatiaľ čo bočné umiestnenie tlmiča, ktorý upevňuje rám k hliníkovej kyvnej vidlici, ponecháva dostatok priestoru pre zberné výfukové potrubie. Caponord 1200 má ručne nastaviteľný tlmič v predpätí pružiny a odtrhu, ako aj kompletne nastaviteľné USD vidlice.

Elektronika
MAXIMÁLNA PREPRACOVANOSŤ A SPOĽAHLIVOSŤ

Caponord 1200 - technológie

Aprilia Caponord 1200 je vybavená systémom Ride by Wire, ktorý zabezpečuje plynulý nárast výkonu od nízkych otáčok a okamžitú reakciu škrtiacej klapky, na polohu plynovej rukoväte, od stredných až do vysokých otáčok. Okrej toho je nový Caponord 1200 vybavený dvojkanálovým systémom ABS a kontrolou trakcie (aTC), ktorá ponúka 3 rôzne nastavenia (z ktorých každé môže byť deaktivované). Nové talianské maxi enduro ponúka kompletne digitálne prístroje, ktoré obsahujú tachometer, otáčkomer, celkové počítadlo kilometrov a dve čiastkové počítadlá, ukazovateľ stavu paliva, zvolenú palivovú mapu (S, T, R), ukazovateľ zaradeného rýchlostného stupňa, úroveň nastavenia aTC a stav používania vyhrievaných rukovätí (výbava na želanie).

Caponord 1200
OSOBITÝ DIZAJN

Typicky taliansky dizajn spája štíhle telo a športový vzhľad a dodáva tak motocyklu osobitý štýl. Horná časť kapotáže spolu so štítom sú výškovo nastaviteľné pre čo najlepšiu aerodynamiku a ochranu jazdca a spolujazdca pred náporom vetra. Chrániče rúk sú veľmi užitočným doplnkom a ponúkajú vysoký komfort počas jazdy, rovnako ako bočné panely, ktoré boli navrhnuté tak, aby boli nenápadné ale zároveň účinné. Vzpriamený posed jazdca je výsledkom ergonomických výskumov a umožňuje jazdcovi ovládať motocykel bez únavy aj pre jazde na veľké vzdialenosti. Sedadlo s červeným prešitím dodáva motocyklu športový nádych a výškovo nastaviteľný tlmič ešte viac podtrhuje agresívny a športový vzhľad Caponord 1200.

Caponord 1200 - dizajn

Galéria Aprilia Caponord 1200

Aprilia Caponord 1200 Aprilia Caponord 1200 Aprilia Caponord 1200 Aprilia Caponord 1200